wtorek, 22 lipca 2014

Pocztówki z Hawajów - Diamond Head.


 Z hawajskimi wulkanami kojarzy się przede wszystkim wyspa Hawai'i, potocznie zwana The Big Island.
Czy oznacza to jednak, że wulkany można spotkać tylko tam? Absolutnie nie!

Każda hawajska wyspa swoje narodziny zawdzięcza wulkanom.

Jeśli chce się zobaczyć te aktywne - trzeba udać się na wyspę Hawai'i. Ba, przy odrobinie szczęścia można nawet stanąć między potokami lawy.

O'ahu aktywnych wulkanów na szczęście nie posiada, jednak zobaczyć tu można ich pozostałości. Coś co kiedyś było wulkanem, dzisiaj jest górą. Tym najsłynniejszym masywem jest Diamond Head, który góruje nad Honolulu i który wielu kojarzyć może ze zdjęć z najsłynniejszej i najbardziej zatłoczonej plaży na Hawajach jaką jest plaża w Waikiki.

Najlepszą panoramę miasta podziwiać można ponoć właśnie ze szczytu Diamond Head. Szlak wiodący na górę nie jest zbyt wymagający; jednak należy się przygotować na setki turystów, którzy czasami wdrapują się tam w...japonkach. Panie w butach na koturnach też się zdarzyły. 

Diamond Head jest jednym z obowiązkowych punktów wizyty na Hawajach. Dawno, dawno temu ja sama postanowiłam sprawdzić, czy panorama roztaczająca się ze szczytu jest warta "wspinaczki" w gorącym tropikalnym słońcu. Odpowiedź? Zdjęcia chyba mówią same za siebie! ;-)


Po prawej stronie kolejny wymarły wulkan - Koko Head.
 


Aloha from Hawaii!

1 komentarz:

  1. Zawsze gdy patrzę na twoje zdjęcia mam ochotę polecieć na Hawaje i powspinać się na kolejne szczyty wulkanów chociaż nie lubię chodzić po górach.

    OdpowiedzUsuń