poniedziałek, 10 listopada 2014

Maui - The Valley Isle

Moja systematyczność na blogu chyba nie istnieje. Niezaprzeczalnym potwierdzeniem jest fakt, że będę pisała o tym, gdzie byłam w maju!

Niespełna dwa miesiące po przeprowadzce na Hawaje miałam na koncie już dwie wyspy - O'ahu, na której mieszkam oraz Hawai'i - Dużą Wyspę. Wraz z końcem maja, całkiem spontanicznie udało zebrać się niemałą grupę ludzi i wyruszyć na podbój kolejnej. Tym razem padło na Maui - Wyspę Dolin.

Maui jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu, oddaloną od O'ahu o 160 kilometrów. Centrum wyspy stanowi miasteczko Kahului, które było naszym pierwszym przystankiem. Maui to także druga najczęściej odwiedzana wyspa po O'ahu. Upodobali ją sobie przede wszystkim nowożeńcy wybierający właśnie Maui jako cel podróży poślubnych.

Posty z Maui obfitować będą raczej w zdjęcia niż w opisy - 5 miesięcy to stanowczo za długo by ładnie opisać miejsce, gdzie się było, szczególnie z powodu emocji, które nie są już tak żywe jak miało to miejsce wtedy, gdy się tam było.

Na Maui spędziliśmy w sumie trzy noce. Obydwie w tym samym miejscu jakim był Baldwin Beach Park. Pierwszej nocy przyjechaliśmy dość późno, więc było totalnie ciemno. Następnego ranka po przebudzeniu zobaczyliśmy piękną, piaszczystą plażę oraz góry. Dodatkowo tamtej nocy podziwiałam chyba najbardziej rozgwieżdżone niebo w swoim życiu.
 Następny poranek rozpoczęliśmy od śniadania w uroczym miasteczku ʻia.
 

To zdjęcie pochodzi z pierwszego przystanku podczas naszej drogi do Hāna, o której więcej napiszę w kolejnym poście.
 

Ostatniego dnia po wyczerpującej wycieczce na szczyt wulkanu jedyne na co mieliśmy ochotę to leżeć i nic-nie-robić. Wybór padł na Big Beach położonej w Makena Beach State Park na południowym brzegu Maui. Wyspa widoczna na zdjęciu po lewej to Kaho'olawe - Wyspa Odzyskana, która była wykorzystywana przez wiele lat przez wojsko do bombardowań. Wysepka z prawego zdjęcia to Molokini, będąca zanurzonym kraterem wulkanu.
Z Big Beach przeprawiliśmy się na Little Beach, na której odbywała się hipisowska impreza rodem z lat 70.
Little Beach.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz