poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Cherry Spring

Jestem tu dopiero miesiąc, a już przeżyłam tu jesień, zimę, wiosnę, a nawet lato! Temperatury w zeszłym tygodniu poszybowały do 35°C i nie chcę nawet myśleć co będzie w czerwcu. Dzisiaj już jest chłodniej - chyba wszyscy, którym powiedziałam o tym jak tu ciepło, pozazdrościli mi tego i sprowadzili deszczowe chmury na Waszyngton. Mi to na rękę - wszystko zrobiło się pięknie zielone i buzia aż mi się sama do siebie śmieje, że tak tutaj ładnie.

W zeszły weekend pojechałam do Rock Creek Regional Park żeby poskakać po drzewach :-) Park był o wiele większy od tego, w którym byłam w Polsce i jedną z fajniejszych rzeczy było przejechanie na linie nad ulicą, którą jeździły samochody :-)

W zeszłym tygodniu w Waszyngtonie był Narodowy Festiwal Kwitnącej Wiśni. Wszystkie te drzewa robią niesamowite wrażenie i naprawdę cieszę się, że mogłam to zobaczyć na własne oczy. Pogoda była cudowna, w powietrzu było czuć zapach milionów wiśniowych kwiatków, a ludzi w mieście było tyle, że czasem naprawdę ciężko było przebić się przez tłum.W ten weekend miałam jechać do Philadelphii, ale oczywiście z planami często bywa tak, że lubią się zmieniać. Zamiast tego był kolejny wypad do Waszyngtonu, który za każdym razem podoba mi się coraz bardziej. Wiśnie zdążyły przekwitnąć, turystów nadal jest mnóstwo, a mi pozostaje tylko się cieszyć, że mam tyle ciekawych rzeczy pod nosem ;-)

Nie wiem jeszcze na jaką szkołę się zdecydować, niestety kurs, który chciałam zrobić nie jest dostępny na lato. Albo znajdę coś innego albo poczekam do jesieni, ale prawdę powiedziawszy, chciałabym to zacząć jak najszybciej. W ciągu najbliższych dwóch tygodniu będę też robić stanowe prawo jazdy - mam nadzieję, że to "prawdziwa prawda", że tutejsze egzaminy są łatwiejsze od tych w Polsce. Jakby nie było muszę to zdać, więc kiedy przyjdzie pora to trzymajcie za mnie kciuki! :-)

2 komentarze:

  1. Trzymam kciuki za prawo jazdy, a jaki chciałaś zrobić kurs??

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chciałam iść na "U.S. History & Hollywod". Wybrałam już inny kurs, który robię a ten będzie mógł poczekać do jesieni. O ile w ogóle będzie znów w katalogu :)

      Usuń